Az okosotthon gondoskodik nagyszüleinkről, amikor mi nem vagyunk ott
„Ha valaki egyszer rákap az ízére az internetnek, onnantól kezdve hamar megtanulja a különböző eszközök használatát” – mondja a podcast meghívott vendége, Bátky Zoltán informatikai újságíró. Szerinte nem a technológiai folyamatok megértését kell erőltetnünk, hanem az eszközök használatával járó lehetőségeket kell felvillantanunk. Így tudjuk felkelteni az idősek érdeklődését és legyőzni az esetleges kezdeti ellenérzéseiket.
Egy szenior okosóra például jó bevezetés lehet, hiszen azt nem kell aktívan használni: elég, ha az ember ráteszi a csuklójára és rögtön látja, hogy milyen a pulzusszáma vagy a véroxigénszintje. Idős rokonaink adatait akár mi is nyomon követhetjük a saját telefonunkról, így mindig biztonságban tudhatjuk szeretteinket. „Vehetünk nekik például okoshangszórót is, amit szóbeli utasításokkal irányíthatnak, és nem kell megtanulniuk hozzá bonyolult kezelőfelületek használatát” – tanácsolja a szakértő.
A podcastben arról is szó esett, hogy miért hasznosak az okosotthonok, milyen kombinációra érdemes megváltoztatni a wifi jelszavát, és van-e érdemi különbség a drágább és a költséghatékonyabb eszközök között.